Cenné dva body z horkého ledu Mosteckých Lvů

29. kolo, neděle 2.1.2022, Most
2:1, 1:3, 2:1 - 0:1
Mostečtí lvi

Čermák (Kubík) – Urbánek Havlůj (C), Steinocher, Fučík, Nedrda (A), Hoffmann, Šoustek – Kýhos, Písařík, Procházka – Drašar, Řehoř, Mical – Stříbrný, Šimeček, Böhm (A) – Puczek Trenér: Vladimír Machulda

HC Wikov Hronov

Nečas (Ševců) – Heligr, Mikulec, Degterev, Kynčl, Sýkora, Exner (C), Romanov – Nazarov, Tyurin, Duchan – Kozák (A), Bucek, Jirků – Lavrenov, Teuber, Matouš (A) Trenér: Martin Táborský

Statistiky

Branky a nahrávky:14. Šimeček (Mical), 15. Stříbrný (Šimeček), 33. Kýhos (Písařík, Procházka), 59. Procházka (Havlůj, Kýhos), 60. Šimeček (Řehoř, Nedrda) – 10. Tyurin (Lavrenov), 30. Sýkora, 33. Lavrenov (Tyurin), 36. Degterev (Tyurin), 45. Teuber, 64. Jirků . Rozhodčí:Němec – Tichý, Pěkný. Vyloučení:6:4 (12:8 min) . Využití:1:3 (!!!). V oslabení:1:0 . Diváci:302 . Střely na branku:v zápise neuveden . Průběh utkání:0:1,2:1-2:3,3:3,3:4-3:5,5:5-5:6 .

Diváci:    302

V tabulce třetí Most patří k našim nejméně oblíbeným soupeřům, z dosavadních čtyř vzájemných utkání jsme dokázali vyhrát jen jednou. Lvi nastoupili i se čtveřicí litvínovských juniorů, Wikov opět s Nečasem v brance.

Domácí začali náporem, šance Kýhose i Řehoře Nečas bezpečně vyřešil. V 8.min. hákoval Exner, oslabení jsme přežili. Ihned nato fauluje na druhé straně i mostecký Böhm, za půl minuty může z lavice hanby zpět na led, když Hronov využívá přesilovku. Po nahrávce Lavrenova se trefuje nejlepší střelec II.ligy Konstantin Tyurin – 0:1. Ve 12.min. Tyurin vypíchl puk, z brejku nastřelil jen „litvínovského“ gólmana Čermáka, z dorážky neuspěl ani dojíždějící druhý Kosťa Lavrenov. Poté hrál Hronov při vyloučení Drašnara další přesilovku. Z dlouhého zámku pouhých sedm sekund před koncem přesilovky odjel hostující obraně Šimeček a bekhendem zavěsil – 1:1. Neuplynula ani půlminuta a chybující hronovské obraně pláchl i Stříbrný a trefil áčko mezi betony Nečase – 2:1. V závěru třetiny výborně chytající Čermák vychytal dvě velké šance Wikováků.

Na začátku 2. třetiny fauluje Sýkora, dělovku Havlůje Nečas skvěle chytá – Hronov se ubránil. Ve 27.min. za podražení pyká Nazarov, gólovku Micala hronovský gólman chytá. Na konci přesilovky ale jde ven za hrubost mostecký Fučík a za necelou minutu Sýkora krásným gólem srovnává na 2:2. V 32.min. měli Lvi velikánskou šanci, Sýkora musel zastavit ujíždějícího Micala nedovoleným zákrokem, nařízení trestné střílení však Mical nedal, Nečas ho v klidu vybruslil. Nedáš – dostaneš. Minutu po zahozené penaltě vysunul Tyurin Lavrenova a ten krásnou střelou otáčí skóre – 2:3. Euforii, až příliš rozradostněných hostí utíná za pouhých třináct sekund Kýhos, když rozestoupené obranné dvojici ujeli hned dva samotní útočníci – 3:3. Poté přišly rychle po sobě hned dva fauly Lvů, dlouhou přesilovku pět na tři Hronov za minutu využívá.Tyurin nabíjí Degterevovi a ten se přes klubko clonících hráčů prosazuje čistým průstřelem a strhává opět vedení na naši stranu – 3:4. Vedení hostí mohlo být ještě vyšší, v závěru druhé třetiny trefuje Lavrenou bombou tyč, Čermákovi zvoní v uších po celou přestávku.

Ve 44.min. domácí Písařík z dobré pozice mezi kruhy spálil loženku a pravidlo nedáš dostaneš stále funguje. Za necelou minutu Teuber obral domácí o puk a zavěsil – 3:5. Poté zaskočení Lvi na chvíli polevují, skvělý Čermák v brance lapá šance Kozáka, Bucka i Jirků. V polovině poslední třetiny na druhé straně Řehoř míjí ve vyložené šanci hronovskou klec. Lvi nasazují všechny síly do finále, mají šance, ale ty s klidem řeší výborný Nečas v brance Hronova. Dvě a půl minuty před sirénou si domácí berou oddechový čas a nasazují k power play. Přesilu 6 na 5 umocňuje ještě problematické vyloučení Mikulce, jehož hokejka po střele zasáhla obličej mosteckého beka a Hronov jde do čtyř. Necelé dvě minuty před koncem normální hrací doby Kýhos v obrovské šanci přestřeluje prázdnou hronovskou branku, ale v čase 58:43 se po zámku v přesilovce trefuje Procházka a snižuje na kontaktní gól – 4:5. I Hronov čerpá time out a Lvi hrají dál 6 na 5. Jen 25. sekund před koncem se neuvěřitelně trefuje Šimeček a srovnává na 5:5. V infarktovém závěru málem rozhodl Písařík, ale sám před gólmanem nedal. Domácí vstřelili při power play hned dvě branky, Hronovu utekly tři body opravdu v minutě šedesáté.

Pětiminutové prodloužení hrané tři na tři se hraje opatrně a bez šancí. V čase 63:32 však přichází i pro Lvy velký šok. Vyjetý brankář Čermák se za vlastní brankou sráží s nejzkušenějším domácím forvardem Kýhosem, ze skrumáže se puk odráží přes břevno před branku a dotírající Jirků na dlouhou hůl doklepává do zcela prázdné klece a vystřeluje dva velmi cenné bodíky – 5:6 !

I ze třetího venkovního utkání ze čtyř zápasového turné se vracíme s body, tak ještě ve středu v Jablonci !

10. března 2022

Letci do finále, Hronov končí se vztyčenou hlavou. Stav série 0:4.

2. března 2022

První čtvrtfinále vyšlo lépe Letcům. Stav série 1:0 pro Letňany.

Číst více >
Poj? hrát hokej